Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor

Ford’un 2016 sonunda satışa çıkacak olan, daha şık ve daha yeşil SUV’u Kuga, 2016 Cenevre Motor Fuarı’nda görücüye çıkıp BMW X3’e ciddi bir rakip olmayı umuyor.

23 Şubat 2016, 08:15

 

Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor

  • Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor
  • Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor
  • Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor
  • Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor
  • Ford’un Yeni SUV’u Kuga Yollara Çıkıyor

Ford, ABD pazarı için Escape modeli SUV’u kasım ayındaki Los Angeles Motor Fuarı’nda görücüye çıkarmıştı ki üç ay sonrasında Escape modeli arkasındaki Kuga damgasıyla Avrupa yolları için de hazır hale getirildi. Aracın tanıtımının Cenevre Motor Fuarı’nda yapılması beklenirken Ford fuarı beklemeden bazı fotoğraflarını, motor bilgilerini ve özelliklerini bir hafta önceden kullanıcılara ve meraklılarına sundu.

Açıklanan ilk ana özellik SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi olurken 1.5’lik, verimliliği arttırılmış dizel motor da dikkat çeken bir diğer nokta oldu. İç dizaynında yapılan yenilemeler ise Kuga’nın ana rakipleri Audi Q5 ve BMW X3’e rakip olabilmesine imkan tanıyacak.

Tamamen yenilenen ön tamponunda çift çubuklu üst ızgara ile gelen Kuga’nın farları ise gün ışığında da açık kalacak. Alt ızgara ise standart tasarıma sahipken burada da LED farlar yer alacak. Bu yeniliklerle beraber Kuga’nın sis lambalarının da yerlerinde değişikliğe gidildi. Arka tarafta göze çarpan ilk yenilik ise yeni arka ışıklarla beraber yeni bir bagaj kapağı. En üst seviye modellerde çift egzoz çıkışı bulunurken arka ışıklar ise arka tampona gömülü olarak tasarlandılar.

Kuga’ya sahip olmayan isteyenler 17, 18 ve 19 inç jant modelleri arasından seçim yapabilecekler, renk seçeneği olarak da bakır tonu Copper Pulse eklendi. Genel olarak daha kararlı bir tasarıma sahip olan Kuga, 2008’deki modeli hatırlatan bir görüntüye sahip.

İçeride ise Ford, gösterge panosunun daha ergonomik bir şekilde tasarlandığını söylüyor ancak fotoğraflara bakılırsa öncekilere göre bir fark gözükmemekte. Ekran biraz büyük hale getirilirken klima ve ses kontrolleri için gerekli tuş sayıları azaltıldı. Orta konsol da elektronik park freni ile derlenip toparlanmış durumda. Tüm yeni otomobil modellerinde artık standart hale gelmeye başlayan ve direksiyona gömülü olarak gelen kontrol tuşları Kuga’da Ford’un Uyarlanabilir Ön Aydınlatma sistemi de yer alıyor. Kaput altına, yani motora baktığımızda ise daha etkin hale getirilen 1.5 litrelik 118 beygirlik dizel motor dikkatleri çekiyor. Ford, 64.2mpg ve kilometrede 115 gramlık emisyon sonuçlarıyla da motoruna bir hayli güveniyor.

Yeni Kuga, Ford’un önümüzdeki üç yılda satışa sunmayı planladığı beş yeni SUV modelinden biri olarak pazardaki yerini alacak. Yenilenen EcoSport ve tamamen yeni olan Edge modellerinin arasına katılan Kuga’nın Avrupa’da satışa çıkışının 2016 sonunu bulması bekleniyor.

Ford ayrıca yeni sistemin sürücülerin ses kontrollerinin konuşma diline daha uygun hale getirildiğini söyledi. Bağlantılı cihazlarıyla iletişim kuracak olan sürücülerin “Benzin almam lazım” veya “Kahveye ihtiyacım var” gibi sözleri algılanacak ve navigasyon sistemi sürücüyü otomatik olarak ihtiyacına yönlendirecek.

SYNC 3 isimli sistem, Spotify ve AccuWeather gibi popüler uygulamalar ile de uyumlu çalışacak ve aynı zamanda araç evde park halindeyken evin WiFi ağı sayesinde güncellemeleri otomatik olarak yapabilecek. Ford ayrıca telefon pazarının en güçlü iki işletim sistemini görmezden gelmeyip Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğunu da sağladı. 8 inçlik ekranda açıklanan ve yine artık yavaş yavaş standart hale gelecek olan bir diğer özellik ise telefonlardaki gibi iki parmakla dokunarak zoom yapabilme özelliği.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı