Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı

Mercedes’in BMW X4 ve Range Rover Evoque ile sıkı bir rekabete gireceği GLC Coupe, New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

27 Mart 2016, 09:56

 

Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı

  • Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı
  • Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı
  • Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı
  • Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı
  • Yeni Mercedes GLC Coupe Tanıtıldı
Mercedes, yaz aylarında satışa sunacağı Range Rover Evoque ve BMW X4 ile rekabet edecek olan SUV’u GLC Coupe modelini New York Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Araç haziran ayında Avrupa’da ilk siparişlerini alacak ve ekim ayında da ilk sahipleriyle buluşacak.
 
Aracın büyük oranda GLE Coupe’den esinlenen tasarımı pek de şaşırtıcı değildi. Aynı eğimli tavanı, dar arka penceresi ve büyük arka farları GLE Coupe modelinin aynısı, ön taraf ise GLC’nin ilk görüşte tanınmasını sağlayan klasik görüntüsüne sahip. Coupe modeli, GLC’nin normal modelinden 80 milimetre daha uzun ve 40 milimetre daha geniş, rakibi BMW X4’ten de küçük bir farkla daha uzun. Araca milimetrik bir genişlik daha kazandırmak isteyenler için 20 inçlik büyük jantlar opsiyonel olarak sunulacak.
GLC Coupe’nin iç dizaynında da GLC’ye oranla birkaç yenilik bulunuyor. En dikkat çekici yenilikler tek parçalı orta konsol ve çok iyi tasarlanan gösterge paneline oturtulmuş tablet tarzındaki bilgi-eğlence ekranı. Aracın standart özellkileri arasında 18 inç jantlar, anahtarsız çalıştırma, Artico yapay deri, arka kamera ve çarpışma önleme asistanı yer alıyor. Aracın AMG modelinde ise yapay deri koltukların yerini spor koltuklar alacak ancak İngiltere ve Avrupa için bu bilgi henüz onaylanmış değil.
Mercedes, GLC Coupe’nin GLC’nin yüksekliğini ve ayak koyma yerini aynen alacağını onaylarken, arka taraf biraz basık olmasına rağmen beş kişinin rahatça oturabilmesi mümkün. 491 litrelik bagaj kapasitesine sahip olan GLC Coupe, GLC’nin 550 litrelik hacminin gerisinde kalıyor olsa da arka koltuklar katlandığı zaman bagaj hacmi 1205 litreye çıkıyor.
Avrupa’da dört dizel ve bir benzinli motorla satışa sunulacak olan GLC Coupe’nin öne çıkan motorları GLC 220d ve GLC 250d dizel motorlar. İki motor da dört çeker 4MATIC sistemi ve dokuzlu otomatik vitesle gelecek. Mercedes 2016 sonuna doğru yedili otomatik vitese sahip 320 beygirlik GLC 350 e 4MATIC şarj edilebilir hibrit motoru da piyasaya sürecek. Bu motorun 0’dan 100’a hızlanması 5.9 saniye olacak ve 50 g/km karbondioksit emisyonuna sahip olacak. Büyük ihtimalle Mercedes bir adet de güçlü çift turbo V6 motora sahip AMG serisi bir GLC 43 modelini de yıl sonuna doğru satışa çıkaracak. Aracın fiyatlandırması henüz tam olarak belli olmasa da normal GLC modelinin biraz üzerinde bir giriş fiyatına sahip olacağı kesinleşen bir bilgi.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı