Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio

Mercedes, AMG performans serisinden C63 ve C63 S’in Cabrio modellerini tanıttı.

30 Mart 2016, 03:23

 

Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio

  • Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio
  • Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio
  • Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio
  • Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio
  • Mercedes AMG Serisinden 2017 C63 Cabrio
Mercedes-AMG, yüksek performanslı C-Serisi’nin C63 ve C63 S Cabrio modellerini de 2016 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtarak listeye ekledi. Sedan ve coupe modellerine de bulunan çift turbo 4.0 litrelik V8 motoru kullanacak olan C63 Cabrio, 469 beygir ve 649 Nm tork gücüne sahipken, C63 S ise 503 beygir ve 699 Nm tork gücüne sahip olacak. AMG serisinin yedili Speedshift otomatik vitesi ise iki model için de tek vites seçeneği olarak sunuluyor.
Sedan ve coupe modellerinde olduğu gibi 2017 Mercedes-AMG C63 ve C63 S Cabrio modellerinin ikisi de, AMG Sürüş Kontrol Sistemi ve üç farklı süspansiyon ayarının yapılabildiği uyarlanabilir sönümleme gibi bir dizi performans güncellemesiyle birlikte gelecek. Uyarlanabilir sönümleme özelliğiyle Konfor(Comfort), Spor(Sport) ve Spor+(Sport+) adlı üç farklı süspansiyon ayarı kullanılabilecek. Bu özellik, vitesteki AMD Dynamic Select sistemiyle balantılı çalışacak ve sürücü böylece daha konforlu, sportif veya yüksek performans odaklı sürüş seçenekleri arasında seçim yapabilecek. Konfot(Comfort) sürüş modunda 60-160 kilometre arası hızlarda sürücü gaz vermeyi bıraktığı anda devreye giren Sailing Mode ile benzin tasarrufu yapmak için motor hızı azaltılacak. C63 S modeli ise C63’ten farklı olarak araç hakimiyetini daha iyi sağlayan dinamik motor takozunun da yer aldığı bir dizi özel performans özellikleriyle gelecek.
Çapraz tasarıma sahip olan jantlar iki model için de 18’den 20 inçe kadar üç boyda sunulacak. Coupe modelinde olduğu gibi, C63 Cabrio da aracın sedan modeline göre biraz daha geniş olmasını sağlayan, iki kapılı modeller için özel olarak üretilmiş arka aks ile gelecek. C63, standart olarak 14.2 inçlik disk frenlerle gelirken, C63 S’in disk frenleri daha geniş 15.4 inçlik boyutuyla gelecek. Daha hafif olan, 15.8 inçe kadar ulaşan karbon seramik ön frenler ise opsiyonel olarak sunulacak.
Standart C-Sınıf cabrio modellere oranla C63 ve C63 S ön taraftan 11.5 cm, arka taraftan ise 6.6 cm daha geniş olacak. İki aracın kaportaları da 6 cm daha uzun olacaklar ve üzerlerine iki adet paralel aerodinamik güç tümsekleri olacak. C-Sınıfı Cabrio modellerinde yer alan AMG A-wing ön spoilerlar öndeki üç adet soğutucu hava kanalı için, hava akımının artmasını sağlayan ikili bir rüzgarlık görevi görecekler.
Aracın içinde göze çarpan özellikler ve tasarımlar arasında iki model için de ilk sıralarda kontrast üst dikiş, alüminyum aksamlar ve analog bir saat yer alıyor. Araçta bilgi-eğlence sistemini kullanmak için de bir adet touchpad bulunuyor. Direksiyon simidi üç kollu olarak tasarlanırken saat 12 yönünde çift çizgilik bir detay göze çarpıyor. Karbon-fiber görünümlü göstergeler ve spor koltuklar da iç tasarımın yeni ve özel detayları arasında. Opsiyonel seçenekler arasında ise yüksek performans için özel koltuklar, performans egzozu sistemi, karbon seramik frenler, iki karbon fiber dış paket ve Nappa deri koltuk döşemeleri bulunuyor. Ön paneldeki detaylar için ise karbon fiber, alüminyum, mat gümüş ve fiberglas gibi seçenekler arasından da seçim yapılabilecek.
Mercedes bu yeni ve birbirinden farklı özelliklerle beraber AMG serisinin C63 Cabrio modeli için Magno Kaşmir Beyazı renginde 1. Edisyon(Edition 1) adında özel bir seri duyurdu. Bu özel seride “gece paketi” isimli, krom kaplama egzoz boruları, parlak siyah lip spoiler, kahverengi veya siyah Nappa deri döşeme, gri kontrastlı üst dikiş ve yine Nappa deri kaplama dip kısmı düz sporf bir direksiyon içeren bir paket de satışta olacak. 
 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı