2016 Volkswagen Amarok Hazır

Volkswagen’in tanıttığı makyajlanmış Amarok’un 2016 modeli yeni 3.0 TDI motoruyla geliyor.

02 Mayıs 2016, 22:34

 

2016 Volkswagen Amarok Hazır

  • 2016 Volkswagen Amarok Hazır
  • 2016 Volkswagen Amarok Hazır
  • 2016 Volkswagen Amarok Hazır
  • 2016 Volkswagen Amarok Hazır
  • 2016 Volkswagen Amarok Hazır
Volkswagen, 2016 için geliştirdiği ve yenilediği Amarok’un fotoğraflarını yayınladı. Makyajlanan pick-up, sektördeki trendin aksine küçülmeye gitmedi ve 2.0 TDI dizel motorunun yerine 3.0 TDI V6 motoru aldı.
 
Amarok’un Ford Ranger, Nissan Navara ve Mitsubishi L200 gibi rakipleriyle yarışabilmesi için Volkswagen eski dört silindirli dizel motoru kenara attı. Yeni 3.0 litrelik motor altı silindirli olacak ve 163, 203 ve 224 beygir olmak üzere üç farklı güç çıkış seçeneğiyle sunulacak.
224 beygirlik model 550 Nm tork üreterek ciddi bir performans artışı sağlayacak ki bir önceki 2.0 BiTDI dizel motorun torku 420 Nm düzeyindeydi. Yeni motor, artan performansa rağmen Euro 6 emisyon düzenlemesine de uyuyor. Amarok, arkadan çekişli, dört çeker seçilebilir önden çekişli veya sabit dört çeker 4MOTION sürüş seçenekleriyle üç farklı güç aktarımı sunacak. 4MOTION dört çeker seçeneği sadece sekizli otomatik vites seçeneği ile sunulacak.
 
Yeni motorun en büyük faydası çekme kapasitesinin artması olacak. Dört çekerle birlikte kullanıldığında üst seviye modeller 3.5 ton çekebilme özelliğine sahip olacaklar ki bir önceki versiyonda bu 3.2 ton düzeyindeydi. Navara’yı yakalayan Amarok, L200’ü de geride bırakmış olacak. Performanstaki ciddi artışa rağmen Amarok’un sekizli otomatik vitese sahip versiyonu 200 g/km emisyon değerinin altında kalmayı başarıyor, 100 kilometrede ise 7.6 litre benzin tüketiyor. Volkswagen yeni Amarok’ta sertliği ayarlanabilir Servotronic direksiyon sistemi sunuyor ve daha geniş frenlerle de frenleme mesafesini kısaltıyor. 
Aracın dışındaki yenilikler ise revize edilen ön tampon, ön ızgaradaki ekstra krom malzemeler, daha zekice tasarlanan alaşımlı jantlar ve koyulaştırılmış arka farlar. V6 ve 4MOTION logoları da arka bölümde bulunacak. Yenilik listesinin dikkat çekici diğer özellikleri ise kasanın kapatılabilmesi ve ön kısma sunroof eklenebilmesi.
 
İç kısımda ise gösterge panelinin özellikleri tekrar elden geçirildi ancak Volkswagen iç kısmın detaylı fotoğraflarını yayınlamadığı için son şeklinin ne olduğu konusunda net bir fikir oluşturulamıyor. Koltuklar da daha ergonomik bir yapıyla tekrar düzenlenirken, çarpışma önleme sistemi de artık standart olarak sunulacak.
Piyasada yer alan pick-up modelleri arasında 2016 yılında cidid bir artış olacak. Toyota Hilux ile beraber Renault, Fiat, Mercedes ve Peugeot yeni modellerini hazırladılar. Bu da yeni Amarok’un satış miktarını korumak ve sonrasında arttırabilmek için ciddi bir rekabete gireceğini gösteriyor. Fiyatları henüz açıklanmayan yeni Amarok’lar eylül ayından itibaren sipariş edilebilecekler.
 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı