Yenilenen 2017 Renault Clio

Yeni güç aktarım seçenekleri, LED farları ve otomatik park sistemiyle Renault Clio yıl sonunda satışta olacak.

13 Haziran 2016, 15:03

 

Yenilenen 2017 Renault Clio

  • Yenilenen 2017 Renault Clio
  • Yenilenen 2017 Renault Clio
  • Yenilenen 2017 Renault Clio
  • Yenilenen 2017 Renault Clio
  • Yenilenen 2017 Renault Clio
En çok tercih edilen B segmenti araçlardan olan Renault Clio’nun 2017 için yenilenen dördüncü nesil versiyonu birçok iç yeniliği ve yeni motorlarıyla beraber tanıtıldı. Ekim 2016’da satışı başlayacak olan 2017 Renault Clio, ilk sahiplerine bir sonraki ay ulaşmaya başlayacak.
 
Yeni Clio’nun görünümünde de küçük değişiklikler bulunsa da bu makyajlama 2017 Renault Clio özellikleri arasında önemli bir yer edinmiyor. Yeni full LED Pure Vision farlarla birlikte daha geniş ön ızgara ve yeniden tasarlanan arka tampon tasarımdaki ana yenilikler arasında yer alıyor. C şeklindeki gündüz sürüş farları dikkat çekerken, Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi adında dört yeni renk seçeneği de 2017 Clio’nun yeni özellikleri arasında.
İç bölümde ise artık daha yüksek kaliteli materyaller kullanılıyor, özellikle de krom materyallerde kullanılan mat bitirme çok daha şık bir görünüm kazandırıyor. BOSE ses sistemi ilk kez bir B segmenti Renault modeline dahil ediliyor ve isteğe göre üç farklı multimedya desteği sunuluyor. Media Nav Evolution ve R-Link Evolution isimli iki sistem opsiyonel olarak sunulacaklar ve bunları tercih etmeyenler için de giriş seviyesi araçlarda R&GO isimli yeni bir multimedya ve bilgi eğlence sistemi kullanılacak.
Clio, yeni güvenlik paketlerini de alacak ve özellikle aracın her yanını saran park sensörleri ile beraber ters görüş kamerası dikkat çekici yenilikler olacak. Otomatik park sistemi de bu özelliklere bağlı olarak yeni model Clio ile beraber sürücülere sunuluyor ve bu sayede sürücü direksiyona hiç dokunmadan araç kendi kendini park edebiliyor.
 
Yeni güç aktarım seçenekleri ile beraber Renault tam 11 farklı motor ve vites kutusu kombinasyonu sunuyor. Clio’ya yeni eklenen motor seçenekleri 1.5 litrelik dCi dizel motor ve 1.2 litrelik TCe benzinli motor olacak. Yeni dizel motor 109 beygir, yeni benzinli motor ise 119 beygir güce sahip olacaklar ve ikisi de altılı düz vites kullanacaklar. Bu motorlar giriş seviyesi olan mevcuttaki 0.9 litrelik benzinli motora dahil olacaklar. Initiale Paris isimli özel versiyonunda ise 90 ve 120 beygirlik iki benzinli motor ya da 90 veya 110 beygirlik iki dizel motor arasından tercih yapılabilecek. Bu dört motor seçeneği ve EDC çift kavramaları otomatik vites desteğine sahip olacak. 
RS versiyonu hakkında net bir bilgi verilmese de ilerleyen aylarda güçlü bir performans modelinin de satışa sunulması bekleniyor. Yüksek ihtimal olarak görülen RS 16 versiyonunun, tıpkı Megane RS modelinde olduğu gibi 274 beygir gücündeki dört silindirli 2.0 litrelik motoru kullanması bekleniyor. Düz vites kullanacak olan bu motorun 1.6 litrelik standart turbo motor ve çift kavramalı otomatik vitesin yerini alması bekleniyor. İleride tanıtılacak Clio RS için motordaki yenilik dışında makul seviyede yenilemenin yapılacağı konuşuluyor.
Yenilenen alaşımlı jantları ile daha kişiselleştirilebilir bir hale gelen 2017 Renault Clio, üst sınıf modellerde olduğu gibi artık daha yüksek kaliteli malzeme seçeneği sunuyor. Renault, özel model Initiale Paris ile Nappa deri kaplama direksiyon, vites kolu ve kapı panelleri ile kullanıcılarına sunduğu üst düzey ve çeşitli malzeme seçeneklerini doğruluyor. Koltukların kenarlarında ve klima kapaklarının etrafında kullanılan kontrast renkler, iç bölümde kullanılan matlaştırılan krom malzeme ile uyumlu bir görünüm çiziyor ve Initiale Paris’i daha tercih edilebilir bir versiyon haline getiriyor.
 
Ekim 2016’dan itibaren satışa çıkacak 2017 Renault Clio, mevcut modele oranla 10 bin TL’ye varan fiyat farkına sahip olacak. 2016 sona ermeden veya en geç 2017’nin ilk haftalarında RS modelinin de yeni Clio ailesine katılması bekleniyor.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı