V12 Motorlu Yeni Aston Martin Vanquish

2018’de piyasaya sürülecek olan Vanquish, Aston Martin DB11’in çift turbo V12 motorunun ciddi oranda güncellenmiş halini kullanacak.

22 Haziran 2016, 03:34

 

V12 Motorlu Yeni Aston Martin Vanquish

2018’de yepyeni versiyonuyla piyasaya çıkacak olan Aston Martin Vanquish, DB11’de kullanılan V12 motorun ciddi oranda elden geçirilen ve 710 beygirin üzerinde bir güce sahip olacak versiyonunu kullanacak. Aston Martin’in yöneticilerine göre 12 silindirli olacak araç, yeni versiyonunda eskiye oranla daha iyi bir baş yüksekliği sunacak. 
 
Bir GT araç olarak Aston Martin mühendisleri DB11’in 608 beygirlik V12 motorundan bir hayli memnunlardı. Ayrıca Vanquish de Aston Martin’in ürün yelpazesinin tepesinde oturuyor ve bu yüzden markanın amiral gemisi olarak yerini koruyabilmesi için çok ciddi bir güç artırımına gitmesi gerekiyor.
 
Güç aktarım mekanizmasının başında olan şef Dr. Brian Fitzsimons, Britanya’dan Auto Express’e yaptığı açıklamada çift turbo V12 motorun yapılan testler sırasında 830 beygirlik güce ulaştığının kanıtlandığını belirtti. Aracın büyük güç çıkışına rağmen oldukça iyi seviyede bir emisyon değerine sahip olacağının da altını çizdi.
DB11, bu yılı sonbahar aylarında satışa çıktığında güç çıkışı olarak mevcuttaki Vanquish’i geride bırakacak. Söylentilere göre yeni araç, eklenen turbo şarjlar ve daha verimli motor düzenlemesi ile beraber 572 beygirden 710 beygirin üzerine kadar çıkabilecek. Bu da aracın 741 beygir gücündeki Ferrari F12 ile rekabet edebilir hale geleceğini gösteriyor. Yine söylentilere göre 780 beygirlik F12tdf için bile rakip olabileceği konuşuluyor.
 
Fitzsimons, bu yeni ve güçlü motorun ileride elektrik desteği de sunabileceğini belirterek Aston Martin’in dünya çapındaki emisyon düzenlemelerine uyabileceğini sözlerine ekledi: “Yeni motor gelecekteki güç seçeneklerini de düşünerek dizayn edildi. Bu motoru istediğim zaman elektrikli hale getirebileceğim.”
 
Aston Martin’in geleceğinde turbo şarj ve elektrikli motorların yatıp yatmadığının sorulması üzerine Fitzimons şu açıklamada bulundu: “Sanırım öyle olacak ama her zaman özel bir şey için yer ayırdık.” Bu açıklama da doğal emişli motorlar V8 ve V12’nin firmanın geleceğinde yer edinecekleri hakkında ipucu veriyor. Yeni nesil Aston Martin V8 Vantage önümüzdeki yıl satışta olacak ve Mercedes AMG kaynaklı 4.0 litrelik bi-turbo V8 motoru kullanacak.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı