2018 Audi A6 Yeni Teknolojilerle Gelecek

2018 Audi A6 Yeni Teknolojilerle Gelecek

Yeni nesil Audi A6 yeni teknolojileri ve güç seçenekleriyle BMW 5 Serisi ve Mercedes E-Serisi ile rekabete girecek.

18 Temmuz 2016, 14:14

 

2018 Audi A6 Yeni Teknolojilerle Gelecek

Yeni nesil Audi A6, A4’ün ayak izlerini takip edecek ve hem dış tasarımındaki hem de iç bölümündeki yenilikleriyle ve artan teknolojisiyle meraklılarının beğenisini kazanmaya çalışacak. Zarif yapılı yeni tasarımı, uzay çağını anımsatan otomatik pilot özelliği ve yüksek verimli hibrit güç aksamları ile Audi’nin beşinci nesil sedan’ı büyük ihtimalle Eylül 2017’de Almanya’da düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2018’de tüm dünyada satışta olacak.
 
Kelimenin tam anlamıyla “yeni” olacak olan A6, iç teknolojisinden motoruna ve yer aldığı platforma kadar tamamen yepyeni bir araç olarak karşımıza çıkacak. Bu sayede Audi’nin 2017 ortalarında satışta olacak Mercedes E-Serisi ve BMW 5 Serisi ile rekabet edebilmesi kolaylaşacak.
Tasarım kısmı en büyük değişiklikleri göreceğimiz yer olacak. Bu yılın son bölümüne doğru Audi’nin amiral gemilerinden, yepyani A8’in satışa çıkmasının ardından A6 da Audi’nin yeni tasarım müdürü Marc Lichte’nin kaleminden çıkan modeller arasındaki yerini alacak. Böylece Audi’nin birbirine benzer modellerin farklı boyutlarından oluşan klasik “Rus oyuncağı(Matruşka)” tarzından sıyrılıp her model sınıfına kendi karakterini kazandırması bekleniyor.
 
Ön bölümde Audi’nin gün boyu açık farlarının güncellenmiş versiyonunu göreceğiz, alt bölümde ise kabarık hale getirilen tekerlek bombeleri, katlanmış detayıyla dikkat çekiyor. Yan tarafta parlak krom bir şerit bulunması da beklenen ince detaylar arasında.
 
Daha pratik Avant ve daha dayanıklı A6 Allroad modellerin öncelikli olarak satışa çıkacak ve görünümü dört kapılı A7 Sportback modeline benzyecek. Avant, mevcut modele oranla daha büyük ve daha pratik olacak ama biraz alçaltılmış arka bölüm sebebiyle dışarıdan daha az hacimli gözükecek.
Audi A6, bilinçli olarak A8’e uzak görünen bir model olacak ama büyük kardeşinin otomatik sürüş ve kabin içi teknolojilerinden büyük oranda yararlanacak. Kabin içi mimarisi günümüzdeki A6’ya oranla büyük bir değişim göstermiş olacak. Tüm tuşlu kabin kontrol sisteminin ve düğmelerin yerini iki dokunmatik ekranlı yepyeni bir gösterge paneli alacak. Audi, dokunmatik ekranlarında vücut dokusunu ayırt eden sistem kullanarak otomotiv dünyasında bunu uygulayan ilk firma olacak.
 
2018 A6’nın izlerine ilk defa 2014’te Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Prologue konseptinde rastlanmıştı. Geliştiriciler Prologue konseptinin tamamen A6 için geliştirildiğini açıklamışlardı.
A6, A8 ile beraber MLB platformunu kullanacak ve böylece toplam ağırlığı 100 kg kadar azalacak. Bu da A6’nın SQ7’de kullanılan 48 voltluk elektrikli sistemi ve elektrikli turbo şarj özelliğini kullanan ilk ana akım Audi modeli olacağını gösteriyor. SUV için bu model ekstra performans sağlamak için eklenmişti ancak yetkililerin söylediklerine göre yakıt ekonomisi sağlaması için de gerekli ayarlar yapılıyor. Elektrikli turbo modelinin büyük ihtimalle 2.0 litrelik 4 silindirli bir dizel motorla sunulması bekleniyor.
 
Standart 2.0 litrelik dizel motor seçeneği de A6’nın motor sınıfındaki yerini koruyacak ve bu motora dört silindirli benzinli turbo ve altı silindirli dizel motorlar da eşlik edecekler. Şarj edilebilir hibrit modelin ise sadece elektrik gücüyle 52 kilometre kadar yol katedebilmesi bekleniyor. İddialara göre Audi’nin 2018 A6 modeli için düz vites seçeneğini kaldırıp sadece yedili veya sekizli, çift kavramalı otomatik vitese geçmesi yüksek ihtimal.
 
48 voltluk elektronik sistemle ilk kez A8’de göreceğimiz otomatik paket de A6’da yer alabilecek. Audi’nin uygulamaya hazırlandığı otomatik pilotlu sürüş teknolojisi “trafik sıkışıklığı pilotu” adıyla sunulacak ve bu sistem aracın tüm kontrolünü ele alabilecek. Otomatik pilotla saatte 60 kilometreye varan hızda aracın kendi kendini yönetip manevra yapabilmesi sağlanıyor.
 
2018 model Audi A6, önümüzdeki yaz A8’in satışa çıkışının ardından tüm özellikleriyle detaylı olarak açıklanacak ve tanıtılacak.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı