2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde

2018’de satışa çıkması beklenen Range Rover coupe-SUV, BMW X6 ile büyük bir rekabete girecek.

22 Temmuz 2016, 03:36

 

2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde

  • 2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde
  • 2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde
  • 2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde
  • 2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde
  • 2018 Range Rover Coupe Test Sürüşünde
Almanya’nın Nürnburgring pistindeki test sürüşlerinde tam kamuflajlı haliyle görüntülenen Range Rover Coupe, firmanın sektörde taleplerin artması sonrası bir coupe-SUV üretmek için hazırlık yaptığı bilgisini doğruladı. Baştan aşağı yeni olan model, Land Rover’ın tam-alüminyum platformunda yer alıyor. 2017’nin yaz aylarında tanıtılacak olan araç, BMW X6 ve Mercedes GLE Coupe ile büyük bir rekabete girecek.  Jaguar Land Rover, Jaguar F-Pace modeli ile büyük bir başarı yakaladı ve firma daha tasarım odaklı bir SUV yapmak için kolları sıvadı. 
 
Kamuflaja rağmen aracın pratiklik ve çok yönlülük yerine tasarım ve sürüş dinamiklerine odaklanılarak tasarlandığı anlaşılıyor. Alçaltılmış tavan yüksekliği ve eğimlendirilmiş arka cam, aracın bagaj hacminden biraz kısıldığını gösteriyor. Coupe’nin ön taraftaki görünümü ise klasik Range Rover tarzına sahip. Kamuflajın altında mevcut SUV’daki geriye süpürülmüş ön farları ve oluklu ızgarayı görebilmek mümkün.
İç bölümün mevcut Ranger Rover’daki özelliklerin tamamını almasına kesin gözüyle bakılıyor. Geliştirilmiş bir InControl dokunmatik ekran, lüks materyaller ve kısa vites kolu gibi özelliklerin bulunması bekleniyor.
Test aracındaki DVLA plaka, kaputun altında 2.0 litrelik benzinli motor bulunduğunu gösteriyor ki bu bir Range Rover için ilk olacak. Yeni Jaguar F-Type Coupe modelinin de aynı Ingenium güç aksamına sahip olduğu yakın zamandaki test sürüşünde görülmüştü. İki aracın da 305 beygirden fazla güç üretmeleri bekleniyor. Konvansiyonel dört ve altı silindirli dizel motorların da Ranger Rover Coupe’de kullanılası yüksek ihtimal. Şarj edilebilir hibrit seçeneği de ihtimal dahilinde. Aracın SVR serisi bir modele de sahip olması durumunda içindeki motor süper şarjlı 5.0 litrelik V8 olacak.
F-Pace’in sürüşüne verilen olumlu reaksiyonların ardından Land Rover, Range Rover Coupe’nin sürüş keyfi açısından sınıfının liderlerinden biri olmasını hedefliyor. Aracın daha alçak olan ağırlık merkezi, daha iyi yol tutuş ve kontrol sağlarken, özel yay ve amortisörler de daha atik olmasını sağlıyor. Bir Land Rover modeli olduğu için, aracın off-road yani arazi performansı tartışma gerektirmiyor. Her Land Rover modeli ile aynı teknolojiye sahip olacak araç, farklı sürüş tarzlarının rahatlıkla uygulanabilmesini ve ayarlanabilmesini sağlayacak. 
 
2017 yazında tanıtılıp aynı yıl sonunda veya 2018 başında satışa çıkacak olan modelin Avrupa fiyatının 78 bin Euro’nun üzerinde olacağı düşünülüyor.
 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı