Yeni Özellikleriyle 2017 Nissan Juke

2017 Nissan Juke, daha çevreci motorları, hibrit versiyonu ve yenilenen teknolojisiyle geliyor.

24 Temmuz 2016, 03:37

 

Yeni Özellikleriyle 2017 Nissan Juke

Küçük SUV sınıfının öncülerinden Nissan Juke, kendi modellerini bir bir piyasaya çıkaran rakiplerine karşı sınıfının lideri olmaya devam ediyor. Nissan, pazarda belirleyici bir rol üstlenen aracının ikinci jenerasyonunu neredeyse tamamen hazır hale getirdi. Elden geçirilen daha verimli motorları ve ihtiyaca yönelik olarak arttırılan kabin kalitesiyle yeni Juke daha kaliteli ve daha şık bir şekilde geliyor.
 
Yeni Juke’un nasıl görüneceği netlik kazanırken ikinci nesil araçlar, evrim geçirmektense mevcut modellerin izinden gidecekler. Nissan’daki güvenilir kaynaklara göre aracın dünya çapındaki satışı 100 bin barajını aştı. Nissan’ın yaratıcı bölümünün başındaki isim Shiro Nakamura’ya göre yeni nesil Juke “daha keskin ve alışılmışın dışında” olacak ancak ne olursa olsun görüldüğü anda yeni bir Juke olduğu kolaylıkla fark edilebilecek.
Bu da şu anlama geliyor ki yeni model, yüksek konumlanmış ön farlar ve belirgin dingil kabarmaları gibi klasik Juke detaylarını koruyacak. Ancak Nissan’ın en son Qashqai’de görülen yeni “yüzünü” de barındıracak. Ayrıca daha deniş bir dingil açıklığına sahip olacak araç böylede mevcut Juke için sık bahsedilen arka koltuklarda ayak boşluğunun dar olması problemini giderecek. 
 
Kasanın altındaki en büyük gelişmeler ise Juke’un tamamen yeni bir platforma taşınacak olması. Şu ana dek Renault-Nissan ortaklığının B0 mimarisinde yer alan aracın geçmişi 2002 Nissan Micra’ya kadar uzanıyor. Bu mimarinin günümüzde hem pahalı hem da daha yavaş bir üretim sürecine sahip olduğu biliniyor. Yeni model ise Renault-Nissan ortaklığının CMF-B olarak bilinen Common Module Family şasi teknolojisini kullanacak. 2017 Nissan Juke, yeni nesil Micra sonrası bu mimariyi kullanan ikinci araç olacak.
CMF-B platformuna taşınacak olması Juke için 1.0 litrelik üç silindirli turbo benzinli motor gibi yeni motorların da kullanılabilmelerine imkan veriyor. 1.5 litrelik dizel seçeneği sunulmaya devam edecek ve 1.6 litrelik benzinli turbo şarjlı motor da en üst versiyon olacak. En güçlü versiyonun 190 beygir civarı bir güç çıkışına sahip olacak. Nissan’daki kaynaklar aynı zamanda bir hibrit versiyon ile ilgili de bilgi verdiler. Hibrit Juke, geçen yıl düzenlenen 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Gripz konseptinin güç aksamını kullanacak. Shiro Nakamura, “Yeni Juke elektrikli bir modele sahip olacak mı?” sorularına “Emisyon gereksinimlerimizi hibrit model olmadan karşılayabilmemiz mümkün değil.” gibi kesin bir cevap verdi.
Yeni Juke kabin içinde de çok önemli yeniliklere uğrayacak. Nissan, yüksek teknolojiyle dokunan döşemeler ve yumuşak dokulu plastiklerle malzeme kalitesini arttırdığını hissettirecek. Mevcut tasarım kilit özelliklerini yeni nesil Micra’dan alacak. Yeni Micra’daki daha kapsamlı bilgi eğlence sistemi ve tam olarak geliştirilmiş Apple CarPlay ve Android Auto destekli akıllı telefon bağlanabilirliği Juke için de geçerli olacak. Juke’un iç kısmı, farklı renk detaylarla beraber daha geniş bir kişiselleştirme imkanı sunacak.
 
Yeni Juke’un Avrupa versiyonları Nissan’un Sunderland’deki fabrikasında üretilecek. Nissan’ın 2017’deki planlarında ilk sırayı alan şey tamamen yenilenen B segmenti Micra’yı bir an önce piyasaya sürmek. Micra için acele edilmesinin sebebi mevcut ve eski modellerin malzeme kalitesinin Avrupa çapında çok büyük eleştiri almasıydı. Bunu toparlayan Nissan önceliği Micra’ya verip Juke’un tanıtımını bir sonraki adım olarak planlıyor. 2016 yılı içerisinde konsept Juke’un görücüye çıkması bekleniyor. Fabrika üretimine hazır hale gelecek olan son ve kesin modelin 2017 sonbaharında tanıtılması bekleniyor. Tanıtım tarihinde bir sarkma olmazsa aynı yıl sona ermeden satışların başlaması da planlanıyor. 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı