Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift

Suzuki’nin “daha eğlenceli” vurgusuyla üreteceği yeni Swift, test sürüşü sırasında görüntülendi.

27 Temmuz 2016, 03:40

 

Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift

  • Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift
  • Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift
  • Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift
  • Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift
  • Yeni Yüzüyle 2017 Suzuki Swift
Suzuki’nin Baleno ile başlayan iki yönlü küçük araç serisi, Swift ile devam edecek. B segmenti aracın gelecek nesli, test sürüşleri sırasında kameralara yansıdı ve önümüzdeki yıl yapılacak tanıtımı öncesinde ilk fikirler oluştu.
 
Aracın kesinleşen tasarımı ve ana hatları, test sürüşleri sırasındaki fotoğraf çekimleriyle beraber gün yüzüne çıktı. Test aracına atılan ilk bakışta aracın eskisine oranla daha açılı olduğu, daha geniş hale geldiği yoğun kamuflaja rağmen kolaylıkla anlaşılıyor.
Birleşik Krallık satış direktörü Dale Wyatt’a göre daha önce tanıtılan Baleno’nun Suzuki’nin B segmenti araç sınıfında “rasyonel sonucu” vermesinin ardından Swift’i daha duygusal ve ihtişamlı hale getirecek hamlelerin de önü açılmış oldu.
 
Fotoğraflardan anlaşılacağı üzere yeni Swift, mevcut modele oranla daha uzun, daha alçak ve daha geniş olacak ve böylece hacim olarak biraz daha genişleyecek. Wyatt’ın konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde: “Atiklik ve eğlenceli sürüş ana odağımız olacak. Pratik bir araç olan Baleno sayesinde Swift’in sürüş dinamiklerine önem verebildik.”
Yeni araçta kullanılacak mimari ile artan hacmine rağmen yeni Swift’le mevcut Swift modeline oranla daha hafif bir araç elde edileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Giriş seviyesi araçlar, yakıt tüketimi, emisyon ve performans anlamında fayda sağlayabilmeleri için ortalama 900 kilogram civarında oluyorlar.
 
Motorlarda da Baleno’dan etkilenecek olan Swift, Baleno’da kullanılan 1.0 litrelik üç silindirli turbo şarjlı motora sahip olacak. Doğal emişli 1.2 litrelik yarı orta seviye hibrit bir güç aktarımının da kullanılması yüksek ihtimal görülüyor ancak Baleno’da kullanılan dizel motor büyük ihtimalle Swift için mevcut olmayacak.
2017’de Swift’in tanıtılmasının ardından Suzuki’nin 2018 yılı içerisinde Swift Sport modelini tanıtması bekleniyor. Vitara S modelinde kullanılan 140 beygir gücündeki 1.4 litrelik Boosterjet dört silindirli turbo benzinli motor Swift Sport’un gücünü oluşturacak. Mevcut Sport modeline benzer bir güç seviyesine sahip olsa da daha yüksek tork gücüne sahip olacak azaltılan ağırlık sayesinde önemli bir performans artışı yaşanacak. Yeni Swift ile beraber daha fazla kişiselleştirme ve özelleştirme seçeneği de sürücülere sunulmuş olacak. Hem iç bölümde hem de dış görünüşte sürücüler zevklerini daha doğru yansıtacak tercihler yapabilecekler.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı