Yeni Citroen C1 Furio

Genç sürücülerin ilgisini çekmeyi hedefleyen Citroen C1 Furio, sportif tasarımı ve düşük fiyatıyla dikkat çekiyor.

02 Ağustos 2016, 10:20

 

Yeni Citroen C1 Furio

Citroen yeni enerjik hatchback’i C1 Furio’nun görüntülerini paylaştı. Citroen, yeni aracıyla genç sürücülerin dikkatini çekmek istiyor ve sportif görünümü uygun fiyatla ve sınıfına göre güçlü motoruyla tamamlıyor. Aracın açıklanan Avrupa fiyatı ise 13 bin Euro civarında.
 
C1 Furio’nun motorları mevcut C1 modeli ile aynı olacak. Bu da Toyota tarafından geliştirilen 1.0 litrelik, 67 beygir gücündeki motorla 1.2 litrelik, 82 beygirlik PureTech motor arasında tercih yapılabileceğini gösteriyor. İki motor da beşli düz vitesle tamamlanıyor ve daha güçlü olan 1.2 litrelik model 0’dan 100’e 11 saniyede hızlanıyor. Beş kapılı modeli daha kullanışlı olsa da C1 Furio sadece üç kapılı olarak üretilecek
 
Aracın düşük güçteki motorları, yakıt ekonomisi konusunda da olumlu bir sonuç veriyor. 100 g/km emisyon değerine sahip olan araç, bu sayede bazı ülkelerde vergi limtinin altında kalmayı başarırken, 100 kilometrede 3.61 litrelik benzin tüketiyor.
 
Performans verileri görünüşe göre pek heyecan yaratmayacağa benziyor. Materyal olarak ise orta seviye Feel modelinde Lipizzan Beyazı veya Carlinite Beyazı renk seçenekleri, kapıdan arkaya kadar uzanan siyah bir hatta sahip. Tekerleklerdeki ve dikiz aynalarındaki kırmızı detaylarıyla dikkat çeken C1 Furio’nun ortaya monte edilmiş egzoz çıkışı da aracın arka bölümünün de boş bırakılmayıp elden geçirildiğini gösteriyor.
 
15 inçlik siyah alaşımlı jantlar ve kırmızı jant kapaklarıyla aracın farklı ve sportif görünümü tamamlanıyor. İç bölümde ise C1 Furio’nun yenilenen hız göstergesi ve gri üst seviye döşemeleri dikkatlerden kaçmıyor. Araç standart olarak klima, elektrikli ön aynalar, merkezi kilit sistemi ve dokunmatik ekranlı bilgi eğlence sistemi gibi özelliklerle geliyor.
 
C1 Furio belki de Ford Fiesta ST gibi rakipleriyle kıyasıya bir rekabete girmeyecek ama yine de şehir aracı kategorisinde önemli rakiplere sahip olacak. Skoda Citigo Monte Carlo ve Kia Picanto Sport gibi iki tane tasarım ve farklı motor seviyesi sunan modele karşı C1 Furio’nun çok ciddi bir mücadele içerisinde olacağı kesin. 
 
Citroen C1 Furio satış fiyatı 1.0 litrelik modeller için 13 bin Euro, 1.2 litrelik PureTech modeller için ise 13 bin 250 Euro seviyesinde olacak. Aracın Türkiye’de de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda şu an için net bir bilgi verilmiş değil. 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı