Yeni SEAT Ibiza SUV Test Sürüşünde

Yeni küçük SEAT SUV önümüzdeki yıl tanıtılacak, daha büyük model ise 2018 yılında gelecek.

03 Ağustos 2016, 17:19

 

Yeni SEAT Ibiza SUV Test Sürüşünde

2017’de satışta olacak yeni SEAT Ibiza SUV, son rötuşları yapılırken Avrupa’daki test sürüşü sırasında yakalandı. B segmenti tabanlı crossover, Nissan Juke ve Renault Captur gibi popüler rakipleriyle yarışacak ve SEAT’ın tarihindeki ikinci SUV olarak yerini alacak.
 
Büyük oranda kamuflajlı olsa da çekilen fotoğraflardan araç hakkında birkaç bilgi yakalayabilmek mümkün. Ön tarafa dikkatli bakıldığı zaman far tasarımlarının SEAT Ateca’dan birebir olarak alındığı görülüyor. Omuz hatları ve tavan tasarımı da Ateca ile büyük benzerlik gösteriyor. Aracın ön bölümün hakkında net fikir yürütmek daha zor olsa da dolgun gözüken çamurluklar sayesinde 4x4 benzeri bir görünüm yaratılmış. Test aracında henüz görülmese de büyük ihtimalle üretim aşamasına gelecek olan araç Ibiza hatchback’e göre daha yüksek bir sürüş sunacak.
 
İç tarafta ise SEAT’in klasik görünümü korunuyor. Kabin içi yeni nesil Ibiza’nın hemen hemen aynısı olarak gelecek ve Android Auto ve Apple CarPlay gibi yeni teknolojiler de araca eklenmiş olacak.
İspanyol firma SEAT, SUV serisinde bir dizi önemli yeniliğe gitmeyi amaçlıyor ve bu yüzden daha geniş bir SEAT da önümüzdeki yıllarda seriye dahil olacak. Firmanın Madrid’deki yıllık basın toplantısında yaptığı açıklamada SEAT’ın patronu Luca de Meo, Ibiza tabanlı küçük SUV’u ilk olarak tanıtıp bu aracın 2017 yılında Barcelona yakınlarındaki Martorell fabrikasında üretileceğini ve yine 2017’de satışta olacağını açıkladı.
 
Yeni SUV büyük ihtimalle Volkswagen grubunun MQB platformu üzerine tasarlanacak. Ayrıca firma yetkilileri Madrid’deki toplantıda Martorell’in A0 araçlar üretmek için şimdiden hazır olduğunu da belirttiler. Yeni SUV’un tasarım detayları gelecek nesil B-segmenti Ibiza modellerine de düzenli olarak taşınacak ki bu modellerin de 2017 yılı içerisinde satışa sunulmaları bekleniyor.
 
SEAT geçen yıl birçok potansiyel isim ve logo için telif hakkı çalışması yapmıştı ancak buna rağmen yeni Ibiza SUV’un şu an için özel bir adı bulunmuyor. Iqna ismi favori olarak gözükse de aracın adı Teroqa veya Teqta da olabilir.
 
SEAT, ayrıca 2008’den bu yana ilk kez vergi sonrası kar açıkladı. Firmanın cirosu, 2015’te 8.3 milyar Euro’ya yükselip %11’lik bir artış gösterdi ki bu 2009’dan bu yana firmanın yakaladığı en yüksek miktar.
 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı