2017 Hyundai i30'dan İlk Resmi Görüntüler

Hyundai, Paris’teki resmi tanıtımı öncesi hibrit seçeneğine de sahip olacak yeni nesil hatchback’i i30’un görüntülerini yayınladı.

12 Ağustos 2016, 01:04

 

2017 Hyundai i30'dan İlk Resmi Görüntüler

Hyundai, ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlandığı yeni nesil i30’un ilk resmi görüntülerini yayınladı. Yeni i30’un dış görünümü beklenenden daha az değişime uğrayacak. Aracın sektördeki en büyük rakibi ise Vauxhall Astra olacak.
 
Daha önceki gizli çekim fotoğraflarında kamuflajlı haliyle görüntülenen araç, bu defa stüdyoda çekilmiş karartılmış görüntüleri ile karşımıza çıktı. Daha kavisli bir ön bölüme sahip olduğu görülen 2017 i30’da Ioniq’ten etkilenen ön ızgara ise daha açılı duruyor. Arka profili ise i20’den izler taşırken, ön bölümün dikkat çeken detaylarından biri de dikey konumdaki gün boyu açık LED farlar. Aracın genel olarak mevcut i30’a oranla fark yaratan kısımları bunlar.
Yeni i30’un şu an için sadece beş kapılı olarak satışa sunulacağını biliyoruz ancak i20 Coupe’de olduğu gibi Koreli firmanın sportif görünümlü, açılır tavanlı bir modeli de piyasaya sürüp Kia Procee’d gibi rakiplerle de rekabete girmesi bekleniyor. İç kısmını henüz görmediğimiz aracın kabin kalitesinin oldukça artacağı yeni model Ioniq ve Tucson’daki teknolojilerin kullanılacağı kesin. 
 
2017 i30 motorları ise yenilenen ve boyutu küçülen turbo şarjlı benzinli modellerle yine aynı şartlardaki dizel modellerden oluşacak. Motor sınıfı büyük ihtimalle i20’de de kullanılmış olan 1.0 litrelik benzinli motorla başlayacak, 1.6 litrelik diğer benzinli modelden sonra güç seçenekleri dizele dönecek ve 1.7 litrelik motor seçeneği en üst seviye olan 2.0 litrelik dizel motorla tamamlanacak. 
2.0 litrelik turbo şarjlı motoru 263 beygir gücünde olacak olan i30 N, arttırılmış sürüş dinamiklerine ve yenilenmiş şasiye sahip olacak. Golf GTI modelinden ziyade Honda Civic Type R ile rekabette olması beklenen bu modelin hız ve performanstan ziyade sürüş keyfine odaklanacağı biliniyor.
 
Yeni nesil i30, büyük ihtimalle Ioniq’in elektrikli güç aksamlarını kullanan ilk Hyundai modeli olacak. 2020’de Avrupa Birliği’nin yürürlüğe sokacağı emisyon kurallarına uymak için Koreli firmanın tüm modellerinde hibrit ve şarj edilebilir hibrit modellere yer vermesi bekleniyor. 2021’den itibaren emisyon değerinin tüm firmalar için 95 g/km ortalamasını geçmemesi isteniyor ve Hyundai de şimdiden bu konudaki hazırlıklarını yapıyor.

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü s...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı