2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde

Volkswagen’in geniş SUV’u Touareg’in T-Prime konsepti üzerinden üretilecek 2017 modeli test sürüşü sırasında görüntülendi.

23 Ağustos 2016, 23:41

 

2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde

  • 2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
  • 2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
  • 2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
  • 2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
  • 2017 Volkswagen Touareg Test Sürüşünde
Volkswagen’in bir numaralı SUV’unun mevcut modeli yavaş yavaş görevini noktalamaya hazırlanırken 2017 Touareg yarım kamuflajlı haliyle test sürüşü sırasında kameralara yakalandı.
 
Volvo XC60’ın en büyük rakibi olacak aracın kullanacağı T-Prime konsepti bu yıl düzenlenen Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Aracın üretime hazır versiyonuna en yakın halinin nasıl görüneceği hakkında net görüntülere de ulaşılmış oldu. Ön ve arka bölümü kamuflajla kaplanan aracın açık olan yan ve üst kısımları yeni Touareg’in konsept aracı tam olarak yansıttığını gösteriyor.
T-Prime konsepti genel olarak Touareg’den daha geniş ve alçaktı ancak üretime hazır versiyonun pek farklılık göstermeyeceği biliniyor. Volkswagen satış ve pazarlama müdürü Frank Thomas, konsept araçtaki dingil açıklığının Audi Q7’ye ait olduğunu, T-Prime konseptinin üretim aşamasında sadece arka kapıda birkaç milimetrelik fark yaratacağını açıkladı. Ayrıca kasanın çok küçük oranda kısalabileceğini de sözlerine ekledi.
 
Aracın ön bölümünde büyük bir krom ızgara yer alacak, derin hava kanalları ve Volkswagen logosunun yanlarından uzanan agresif farlar görünümü tamamlayacaklar. Arkada ise toplu hale duran arka farların şekli cep telefonlarının sinyal seviyesini gösteren sembole benzeyecek. Aracın genel görünümü ise mevcut Touareg’den daha dinamik olacak.
2017 model Volkswagen Touareg, Çin başta olmak üzere bazı pazarlarda 2.0 litrelik TFSI turbo şarjlı dört silindirli benzinli motoru kullanacak. Aynı motor, elektrikli Touareg GTE modelinde elektrikli motorla birlikte motor çiftini tamamlamak için de kullanılacak. Frank Thomas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Touareg GTE’nin tamamen elektrikli motorunu kullanarak 50 kilometre yol katedebilmesi için çalıştıklarını açıkladı. 
 
İç bölümde ise T-Prime’ın konsepti Volkswagen’in gelecekteki kabin tasarımlarına ışık tutuyor. Ön bölümün büyük kısmı dokunmatik ekranla kaplı olacak. 15 inch boyutunda olması beklenen ekran standart bir laptopun ekranı ile aynı boyutta olacak. Volkswagen mühendisleri daha önce bir araç arayüzünde görülmemiş boyutta bir sistem hazırlayarak yeni Touareg’in satışa çıktığı anda fark yaratmasını sağlayacaklar. MLB şasi teknolojisine geçilmesi, aracın daha alçak bir tavana ve sunroof’a sahip olmasına rağmen arka koltuktaki yolcular için yeterli baş yüksekliğini sağlıyor. Eskiye oranla biraz daha alçak seviyede oturulacak olan araç, bu sayede baş yüksekliği sorununu çözüyor.
Bilgi eğlence sisteminde büyük bir devrime gidecek olan araç, firmanin en ön plandaki modeli olarak yeni bilgi eğlence sistemini ilk kez kullanıp tüm dünyaya tanıtacak. T-Prime konseptindeki ekranın parlamaları yansıtmaları azaltan, sürüş anında kullanıma uygun hale getirilmiş versiyonu yeni Touareg’in en dikkat çekici özelliklerinden olacak. Yeni sistemle sürücüler bir masaüstü bilgisayarda olduğu gibi uydu-navigasyon, hava durumu, ses sistemi bilgisi gibi şeyleri aynı ekranda kolaylıkla düzenleyebilecekler. Volkswagen mühendisleri, sürücülerin hem bilgisayar tarzı tek veya çift dokunmayla pencereleri büyütüp küçültebildikleri bir sistemi hem de akıllı telefon tarzı bir kullanımı aynı anda sunacaklarını açıkladılar. Ekrandaki pencereler veya uygulamalar ne şekilde kullanılıyor olursa olsun, ekranın altındaki tek tuş sayesinde ayarlanmış olan ana sayfa düzenine hızlıca dönüş yapılabilecek. Bu kullanımın akıllı telefonlardaki “ana ekran” tuşunun birebir aynısı olarak iş göreceği söyleniyor. 
Ayrıca yeni bilgi eğlence sistemi sadece tek kişiye özel olmayacak. Aracı birden fazla kişi kullanıyorsa herkesin kendi ana sayfa düzenini yaratıp kaydetmesi sağlanacak. Windows işletim sisteminde olduğu gibi girişte her kullanıcı kendi şifresini girerek kendine özel masaüstü ekranına sahip olabilecek.
 
Yeni Touareg’in satışta olacağı bölgeler Avrupa ve Asya olacak, ABD’de satışa sunulup sunulmayacağı ise daha sonra belli olacak. Üretim aşamasındaki Touareg’in tanıtımının 2017’nin ilkbahar aylarında yapılması, yaz sonu veya sonbahar başında ise bayilere gönderilerek satışına başlanması düşünülüyor. 2017 Touareg, Audi Q7 ve Porsche Cayenne ile beraber Volkswagen Grubu’nun Bratislava’daki fabrikasında üretilecek.
 

Son Haberler

Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10Yeni Görünümü ve Özellikleriyle Hyundai i10
Yenilenen ızgarası ve arttırılan araç içi teknolojisiyle Hyundai i10 rakipleriyle olan rekabetinde ö...

2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor2017 Citroen C4 Picasso Satışa Çıkıyor
Yenilenen C4 ve Grand C4 Picasso, yeni özellikleri ve ekstra paketiyle 1 Eylül’den itibaren satışta ...

Audi A1 2018’de YenileniyorAudi A1 2018’de Yenileniyor
Daha üst sınıfa hitap edecek olan yeni Audi A1, 2018’de tamamen yenilenen teknolojisi ile beraber ge...

Daha Verimli Yeni 2016 Nissan NavaraDaha Verimli Yeni 2016 Nissan Navara
Nissan, Navara’nın Euro 6 dizel motorunu daha verimli hale getirdi ve standart özelliklerini gelişti...

Yenilenen BMW M4 Test SürüşündeYenilenen BMW M4 Test Sürüşünde
BMW’nin coupe modelleri arasında en dikkat çekenlerden olan M4, önemli değişikliklerle geliyor....

2017 Hyundai i30'dan İlk Resmi Görüntüler2017 Hyundai i30'dan İlk Resmi Görüntüler
Hyundai, Paris’teki resmi tanıtımı öncesi hibrit seçeneğine de sahip olacak yeni nesil hatchback’i i...

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı