Kısa İnceleme: Audi A6

Audi A6 mercek altında.

14 Mart 2012, 00:44

 

Kısa İnceleme: Audi A6

  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6
  • Kısa İnceleme: Audi A6

Audi A6'nın bir önceki nesli Audi'den hiç beklenmeyecek kadar kötü bir araçtı. Lakin yenisi selefinden çok çok iyi olduğu gibi BMW 5 Serisi, Mercedes E Serisi ve Jaguar XF'den bile bütünüyle daha iyi. Aşırı verimli dizel motoru, sakin sürüş tarzı, geniş iç hacmi ve son derece kaliteli kabiniyle Audi A6 harika bir otomobil.

 

Stil
Audi A6 belki A7 kadar göze çarpmıyor olabilir ama sıkı ve gergin hatları ile dikkat çekiyor. Ayrıca S line modellerdeki LED gündüz farları oldukça hoş. Audi A6; alçaltılmış ve sertleştirilmiş süspansiyon, zarif gövdesi ve daha geniş alaşım tekerlekleriyle oldukça spor bir görünüşe sahip. Standart SE modellerde dahi alaşımlı jantlar mevcut ve duruşları oldukça şık. Kendi sınıfında tüm donanım seviyelerinde Google Maps kullanan uydu destekli navigasyonu standart olarak sunan tek araç. Ek olarak SE modelleri deri döşeme, klima kontrolü, otomatik ışıklar ve ön/arka park sensörüne sahip. S Line versiyonlara ise spor koltuklar ve Xenon tepe lambaları eklenmiş.
 
Sürüş ve Performans
Yoğun alüminyum kullanımı ile Audi A6 hafif ve çevik bir araç. Direksiyonu ise BMW 5 Serisi ya da Jaguar XF kadar keyifli bir his vermese de yine de iyi bir sürüşe sahip. Standart modeller yumuşak bir sürüş stiline sahipken S Line modelleri sert süspansiyonların getirisi olarak bozuk yollarda gürültü ve zangırdama yapabilior. 8 Vites Multitronic otomatik şanzımanın kullanıldığı araç genel olarak sessiz ve dengeli.
 
 
Yakıt Tüketimi
2.0 TDI motorlu versiyonu 57.6 mpg değerine sahip ve bu da bu sınıf için oldukça etkileyici bir rakam. Yine de bu konuda BMW 520d'nin gerisinde kaldığını belirtmeliyiz. 
 
Kullanışlılık
Yeni Audi A6; öncekinden daha büyük. Bu da demek oluyor ki arka bölümde artık daha geniş bir alanımız var. Bir çok cam ayrıntısı ile Audi A6 rakiplerinin bazıları gibi klostrofobik bir ortam yaratmıyor. Bagaj hacmi 530 litre. Arka koltuklar yatıkken bu alan 995 litreye çıkabiliyor. Yine de daha fazla alan istiyorsanız A6 Avant'ı tercih edebilirsiniz.
 
Güvenlik / Güvenilirlik
Audi A6 oldukça güvenli bir araç. Euro NCAP testinden 5 yıldız almasının yanında yetişkin yolcu koruma puanı da %91. Standart güvenlik kitine ilaveten sürüş kontrolü, şerit değiştirme uyarma sistemi, kör nokta uyarı sistemi de opsiyonel olarak sunuluyor. Audi 2011 Driver Power güvenilirlik araştırmasında üreticiler listesinde 7. sırada.
Artılar: Üst düzey kabin kalitesi, ekonomik ve performanslı dizel motorlar
Eksiler: Sürüş keyfi biraz daha iyi olabilirdi

Son Testler

2014 Mazda 3 Sedan2014 Mazda 3 Sedan
Mazda'nın yakışıklı sedanı mercek altında.

Kısa İnceleme: Fiat 500LKısa İnceleme: Fiat 500L
2013 Fiat 500L mercek altında.

Kısa İnceleme: 2013 Toyota Corolla 1.4 D-4D Active MultiModeKısa İnceleme: 2013 Toyota Corolla 1.4 D-4D Active MultiMode
Toyota'nın efsanevi modelinin yeni kasası mercek altında.

Kısa İnceleme: 2013 Renault CapturKısa İnceleme: 2013 Renault Captur
Küçük crossover sınıfına yeni bir soluk getiren Renault Captur mercek altında.

Kısa İnceleme: Ford KugaKısa İnceleme: Ford Kuga
Yeni (2013) Ford Kuga mercek altında.

Kısa İnceleme: Yeni Mazda 6Kısa İnceleme: Yeni Mazda 6
Yeni Mazda6 mercek altında.

Yorumlar


Güvenlik Kodu 

 

Hızlı İlan Arama

   

   

   

    Fotoğraflı

   

Yazın Yayınlayalım